Zpět do obchodu

Registrace

Speciální šití v čase

Začátky ...

Psal se teprve rok 1982 a v době mateřské dovolené jsem se podrobila operaci páteře a znovu jsem se učila sedět, chodit. Jako malé dítě. Spánek byl pro mě utrpením. Vzpomněla jsem si na svého koníčka - šití. A nápad se začal klubat na svět v podobě polštářů s všelijakými tvary, které by odpomohly od bolestí ...

Polštáře, které jsem vymyslela, vyzkoušeli moji přátelé a známí a osvědčil se jim. Rovněž se zamlouval odborníkům na slovo vzatým v rehabilitačním oddělení v Porubě, kde jsem se léčila, dále pak v Hrabyni a na mnoha dalších místech. Lékaři můj polštář začali doporučovat nemocným.
Začaly mi přicházet první objednávky od různých prodejen, a tak jsem upustila od svého zaměstnání a 30.11.1990 založila firmičku Speciální šití, kde mi hodně pomohla rodina, hlavně sestra a švagrová.


Zájem byl o polštáře čím dál větší, objednávek mnoho; zato prostory, ve kterých podnikám, byly nevyhovující. Představte si obyčejný 2+1 na sídlišti. V něm čtyřčlenná rodina. Mohla jsem pracovat v klidu jen po nocích.

Problém byl v tom, že pořídit větší místnosti je u nás v Ostravě velice nákladné. Proto jsme se s manželem rozhodli, že pro naše podnikání využijeme chalupu v podhůří Jeseníků. Z půdních prostorů jsme si proto zřídili dílnu - a začalo jedno velké dobrodružství plné radosti, dalšího vývoje, výstav, ale také pádů a poučení ... tohle všechno koneckonců k podnikání patří.

A můj sen:

"Moje vize je, aby polštáře byly dostupné všem, kteří mají problém s páteří, měli nekompromisní kvalitu a já abych neprodělala, ale poctivě se uživila. Navíc s dobrým pocitem, že pomohu ostatním na cestě za zdravím."

 

Některé milníky:

1994 - Díky pozvání od pana Přemka Podlahy do pořadu Receptář se dostaly naše polštáře do podvědomí široké veřejnosti

1995 - udělení dvou Oskarů podnikatelským časopisem Profit

2002/03 - rozsáhlá rekonstrukce provozovny v Krasově a rozšíření prostor

2003 - první velká objednávka do Italie. Přes 600 ks polštářů TÁŇA 

2003 - vstup na internet založení e-shopu www.polstare.cz a soustředění se na přímý prodej koncovým zákazníkům

2005 - díky mnohaletým zkušenostem a zkouškám jsou polštáře EVA, BÁRA a TÁŇA dle zákona ve skupině zdravotních pomůcek a pomou být označovány jako "zdravotní polštáře".

2007 - rozšíření o výplň ze špaldových slupek

2010 - rozšíření antidekubitního programu o další produkty

 

....... a pár fotek z minulosti

 

Začátky na chalupě (rok 1992)

(ano, první stroj byl opravdu šlapací)

zacatky_1992 (2)

 

Výstavy - desítky, možná stovky (cca rok 1992-2005)

vystavy_specialni_siti (2)

 

Velká rekonstrukce provozovny v roce 2002/03

rekonstrukce_provozovny_2002-2003 (2)

provozovna_2016 (2)

 

Jedny z prvních letáčků (cca rok 1993-1999)

 Letak_polstare_dvojstrana (2)

Letak_1993 (2)

 

Oskar - časopisu Profit 1995

Profit_2_OSKAR (2)