Zpět do obchodu

Registrace

Speciální šití v čase

Začátky ...

Psal se teprve rok 1982 a v době mateřské dovolené jsem se podrobila operaci páteře a znovu jsem se učila sedět, chodit. Jako malé dítě. Spánek byl pro mě utrpením. Vzpomněla jsem si na svého koníčka - šití. A nápad se začal klubat na svět v podobě polštářů s všelijakými tvary, které by odpomohly od bolestí ...

Polštáře, které jsem vymyslela, vyzkoušeli moji přátelé a známí a osvědčil se jim. Rovněž se zamlouval odborníkům na slovo vzatým v rehabilitačním oddělení v Porubě, kde jsem se léčila, dále pak v Hrabyni a na mnoha dalších místech. Lékaři můj polštář začali doporučovat nemocným.
Začaly mi přicházet první objednávky od různých prodejen, a tak jsem upustila od svého zaměstnání a 30.11.1990 založila firmičku Speciální šití, kde mi hodně pomohla rodina, hlavně sestra a švagrová.


Zájem byl o polštáře čím dál větší, objednávek mnoho; zato prostory, ve kterých podnikám, byly nevyhovující. Představte si obyčejný 2+1 na sídlišti. V něm čtyřčlenná rodina. Mohla jsem pracovat v klidu jen po nocích.

Problém byl v tom, že pořídit větší místnosti je u nás v Ostravě velice nákladné. Proto jsme se s manželem rozhodli, že pro naše podnikání využijeme chalupu v podhůří Jeseníků. Z půdních prostorů jsme si proto zřídili dílnu - a začalo jedno velké dobrodružství plné radosti, dalšího vývoje, výstav, ale také pádů a poučení ... tohle všechno koneckonců k podnikání patří.

A můj sen:

"Moje vize je, aby polštáře byly dostupné všem, kteří mají problém s páteří, měli nekompromisní kvalitu a já abych neprodělala, ale poctivě se uživila. Navíc s dobrým pocitem, že pomohu ostatním na cestě za zdravím."

 

Některé milníky:

1994 - Díky pozvání od pana Přemka Podlahy do pořadu Receptář se dostaly naše polštáře do podvědomí široké veřejnosti

1995 - udělení dvou Oskarů podnikatelským časopisem Profit

2002/03 - rozsáhlá rekonstrukce provozovny v Krasově a rozšíření prostor

2003 - první velká objednávka do Italie. Přes 600 ks polštářů TÁŇA 

2003 - vstup na internet založení e-shopu www.polstare.cz a soustředění se na přímý prodej koncovým zákazníkům

2005 - díky mnohaletým zkušenostem a zkouškám jsou polštáře EVA, BÁRA a TÁŇA dle zákona ve skupině zdravotních pomůcek a pomou být označovány jako "zdravotní polštáře".

2007 - rozšíření o výplň ze špaldových slupek

2010 - rozšíření antidekubitního programu o další produkty

 

....... a pár fotek z minulosti

 

Začátky na chalupě (rok 1992)

(ano, první stroj byl opravdu šlapací)

zacatky_1992 (2)

 

Výstavy - desítky, možná stovky (cca rok 1992-2005)

vystavy_specialni_siti (2)

 

Velká rekonstrukce provozovny v roce 2002/03

rekonstrukce_provozovny_2002-2003 (2)

provozovna_2016 (2)

 

Jedny z prvních letáčků (cca rok 1993-1999)

 Letak_polstare_dvojstrana (2)

Letak_1993 (2)

 

Oskar - časopisu Profit 1995

Profit_2_OSKAR (2)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení